Guangzhou Moneybox Steel Structure Engineering Co., Ltd.
Thank You!
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support |
| Project Solution Capability: | Graphic Design |
| Application: | Mall |
| Model Number: | VIP-SC0002 |
| Use: | Hotel, House, Office, Shop, Toilet, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Contemporary |
| Standard Size: | 20ft 40ft |
| Modify: | As Client Request |
| Floor: | 28mm Plywood + PVC Flooring |
| Wall: | Sandwich Panel |
| Ceiling: | PVC,Plastic,Gypsum,Aluminum |
| Kitchen: | Integral Kitchen, Modify Kitchen |
| Door: | Steel, Wooden, Compose Wooden, PVC,Stainless Steel |
| Bathroom: | Custom Requirement |
| Electrical Device: | As Client Request |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Return And Replacement |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation |
| Application: | Office Building |
| Model Number: | VIP-N-F001 |
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| Standard Size: | 20ft 40ft Or Custom Requirement |
| Exterior Decoration: | WPC,PVC,Sandwich Panel |
| Ceiling: | PVC,Gypsum Board,Sandwich Panel |
| Storey: | 3 Storeies To 6 Storeies(prefabricated Home) |
| Type: | Flat Pack, Folding,Detachable,Shipping Container |
| Interior Decoration: | PVC,Wall Paper,Putty |
| Floor: | MGO,Fiber Cement Board,PVC |
| Bathroom: | Custom Requirement |
| Product Keywords: | Living Container House |
| Color: | Customized Color |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Training |
| Project Solution Capability: | 3D Model Design |
| Application: | Apartment, Office Container Single Room Container |
| Model Number: | VIPFP_02 |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Villa, Warehouse, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Industrial |
| Product Name: | Containers Casas Office |
| Name: | Containers Casas |
| Keyword: | Containers Casas |
| Structure: | Steel Structure Frame Welded |
| Color: | Customized Color |
| Door: | Sliding Door |
| Window: | PVC Sliding Window |
| Size: | 5850*6360*2530mm |
| Wall: | 50mm/75mm Sandwich Panel |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Training, Onsite Inspection, Free Spare Parts, Return And Replacement |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation |
| Application: | Office Building |
| Model Number: | MDLKF |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Villa, Warehouse, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses, Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| Name: | Folding House |
| Color: | WHITE OR CUSTOMED |
| Size: | 20ft (2500*5800*2650mm) |
| Keyword: | Steel Frame House Prefabricated |
| Supply Ability: | 1000 Unit/Units Per Month Folding House |
| Life Span: | 20 Years |
| Loading Quantity: | 8 Units Per 40HQ |
| ISO Quality Certificate: | Yes |
| ISO Environment Certificate: | Yes |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Model Number: | SC0002 |
|---|---|
| Use: | Hotel, House, Office, Shop, Toilet, Workshop,Plant |
| Standard Size: | 20ft 40ft |
| Modify: | As Client Request |
| Floor: | 28mm Plywood + PVC Flooring |
| Wall: | Sandwich Panel |
| Ceiling: | PVC,Plastic,Gypsum,Aluminum |
| Kitchen: | Integral Kitchen, Modify Kitchen |
| Door: | Steel, Wooden, Compose Wooden, PVC,Stainless Steel |
| Bathroom: | Custom Requirement |
| Electrical Device: | As Client Request |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Training, Onsite Inspection, Free Spare Parts, Return And Replacement, Other |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation, Others |
| Application: | Home Office |
| Model Number: | MDL-NW1112 |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Warehouse, Workshop,Plant, Apartment |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Contemporary |
| Product Name: | Modular Container House |
| Usage: | Workshop Warehouse Construction Office |
| Type: | Green Economic Energy Saving |
| Structure: | Costomers' Requirements |
| Size: | Container Size |
| Door: | Steel Security Door |
| Window: | Aluminium Alloy Window |
| Wall: | Sandwich Panel Wall |
| Life Span: | 15~20years |
| Design: | Costom Requests |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Model Number: | ESC-015 |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Use: | Hotel, House, Office, Shop, Toilet, Workshop,Plant |
| Floor: | Plywood |
| Wall: | PU/EPS/Glasswool/Rock Wool Sandwich Panel |
| Roof: | PU/EPS/Glasswool/Rock Wool Sandwich Panel |
| Window: | Alumiun Window With Secruiry Bar |
| Door: | Steel Door |
| Electrical Device: | Switch,Light,Socket Etc. |
| Accessories: | Screw Blot, Nail |
| Feture: | High Quality |
| Color: | Optional |
| Keyd: | 2017 Ready Nmade Cheap Prefab House For Construction Site |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support |
| Project Solution Capability: | Graphic Design |
| Application: | Apartment |
| Model Number: | VIP-ESC-08 |
| Use: | Hotel, House, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Warehouse, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| Product Name: | Economic DIY Shipping Container |
| Installation Type: | Welding Steel On Site |
| Color Option: | Red, Blue |
| Wall Panel: | Color Steel Sheet+Glasswool Blanket |
| Floor: | MGO Board |
| Ceiling: | Color Steel Sheet+Glasswool Blanket |
| Door: | Steel Door |
| Window: | Alumiun Window With Security Net |
| Material: | Steel |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support |
| Project Solution Capability: | Graphic Design |
| Application: | Office Building |
| Model Number: | MKSC001 |
| Use: | Hotel, House, Office, Shop, Toilet, Workshop,Plant, Swimming Pool |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Contemporary |
| Standard Size: | 20ft 40ft |
| Modify: | As Client Request |
| Floor: | 28mm Plywood + PVC Flooring |
| Wall: | Sandwich Panel |
| Ceiling: | PVC,Plastic,Gypsum,Aluminum |
| Door: | Steel, Wooden, Compose Wooden, PVC,Stainless Steel |
| Bathroom: | Custom Requirement |
| Electrical Device: | As Client Request |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support |
| Project Solution Capability: | Graphic Design |
| Application: | Villa |
| Model Number: | VIP-ESC-04 |
| Use: | Carport, Hotel, House, Office, Shop, Toilet, Warehouse, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| Product Name: | Economic DIY Shipping Container |
| Installation Type: | Welding Steel On Site |
| Color Option: | Red, Blue |
| Wall Panel: | Color Steel Sheet+Glasswool Blanket |
| Floor: | MGO Board |
| Ceiling: | Color Steel Sheet+Glasswool Blanket |
| Door: | Steel Door |
| Window: | Alumiun Window With Security Net |
| Material: | Steel |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller