Guangzhou Moneybox Steel Structure Engineering Co., Ltd.
Thank You!
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Training, Onsite Inspection, Free Spare Parts, Return And Replacement |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation, Others |
| Application: | Hotel |
| Model Number: | MDL-MP-001 |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Villa, Warehouse, Workshop,Plant, Camp |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| Product Name: | Flat Pack Container House |
| Keyword: | Modular Container Home |
| Main Structure: | Galvanized Steel |
| Wall: | 50mm/75mm Sandwich Panel |
| Life Span: | 10-20years |
| Floor: | 18mm Fiber Cement Board |
| Door: | Steel Security Door |
| Standard Size: | 2440*5800*2800mm |
| Window: | Aluminum Sliding Window |
| Style: | Western-style |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Training, Onsite Inspection, Free Spare Parts, Return And Replacement |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation |
| Application: | Bedroom |
| Model Number: | MDL-MP-NW |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Warehouse, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| Product Name: | LEGO Container House |
| Wall: | 50/75/100mm Thickness |
| Life Span: | 15~20years |
| Bathroom: | Custom Requirement |
| Window: | Aluminum Window |
| Door: | Galvanized Baking Paint Security Door |
| Usage: | House Workshop Warehouse Construction Office |
| Structure: | Galvanlized Steel Frame |
| Frame: | Galvanized Steel+electrostatic Coating |
| Transport And Load: | 17 Sets/40 HQ |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Training, Onsite Inspection, Free Spare Parts, Return And Replacement |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation |
| Application: | Bedroom |
| Model Number: | MDL-MP-NW |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Warehouse, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| Product Name: | LEGO Container House |
| Wall: | 50/75/100mm Thickness |
| Life Span: | 15~20years |
| Bathroom: | Custom Requirement |
| Window: | Aluminum Window |
| Door: | Galvanized Baking Paint Security Door |
| Usage: | House Workshop Warehouse Construction Office |
| Structure: | Galvanlized Steel Frame |
| Frame: | Galvanized Steel+electrostatic Coating |
| Transport And Load: | 17 Sets/40 HQ |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Training, Onsite Inspection, Free Spare Parts, Return And Replacement |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation, Others |
| Application: | Apartment |
| Model Number: | MDL-MP-001 |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Villa, Warehouse, Workshop,Plant, Camp |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| Product Name: | Mobile Cabins |
| Keyword: | Townhouse |
| Main Structure: | Galvanized Steel |
| Wall: | 50mm/75mm Sandwich Panel |
| Life Span: | 10-20years |
| Floor: | 18mm Fiber Cement Board |
| Door: | Steel Security Door |
| Standard Size: | 2440*5800*2800mm |
| Window: | Aluminum Sliding Window |
| Style: | Western-style |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Training, Onsite Inspection, Free Spare Parts, Return And Replacement |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation, Others |
| Application: | Bathroom |
| Model Number: | MDL-MP-001 |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Villa, Warehouse, Workshop,Plant, Camp |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| Product Name: | Portable Shower Toilet |
| Keyword: | Event Toilet |
| Main Structure: | Galvanized Steel |
| Wall: | 50mm/75mm Sandwich Panel |
| Life Span: | 10-20years |
| Floor: | 18mm Fiber Cement Board |
| Door: | Steel Security Door |
| Standard Size: | 2440*5800*2800mm |
| Window: | Aluminum Sliding Window |
| Style: | Western-style |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller