Guangzhou Moneybox Steel Structure Engineering Co., Ltd.
Thank You!
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Training, Onsite Inspection, Free Spare Parts, Return And Replacement |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation |
| Application: | Hotel |
| Model Number: | MDLKF |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Villa, Warehouse, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses, Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| Name: | Folding House |
| Color: | WHITE OR CUSTOMED |
| Size: | 20ft (2500*5800*2650mm) |
| Keyword: | Prefab Houses |
| Supply Ability: | 1000 Unit/Units Per Month Folding House |
| Life Span: | 20 Years |
| Loading Quantity: | 8 Units Per 40HQ |
| ISO Quality Certificate: | Yes |
| ISO Environment Certificate: | Yes |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects |
| Application: | Farmhouse, Steel Fabricated House |
| Model Number: | MBS_F2 |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Warehouse, Workshop,Plant, Other |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Industrial |
| Color: | Blue,Red,Yellow |
| Specifications: | 2620*2440*5800mm |
| Wall: | Sandwich Panel Wall |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Training, Onsite Inspection, Free Spare Parts, Return And Replacement |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation |
| Application: | Office Building |
| Model Number: | MDLKF |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Villa, Warehouse, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses, Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| Name: | Folding Container |
| Color: | WHITE OR CUSTOMED |
| Size: | 20ft (2500*5800*2650mm) |
| Keyword: | Steel Frame House Prefabricated |
| Supply Ability: | 1000 Unit/Units Per Month Folding House |
| Life Span: | 20 Years |
| Loading Quantity: | 8 Units Per 40HQ Or 10units Per 40HQ |
| ISO Quality Certificate: | Yes |
| ISO Environment Certificate: | Yes |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Return And Replacement |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation |
| Application: | Office Building |
| Model Number: | VIP-N-F001 |
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| Standard Size: | 20ft 40ft Or Custom Requirement |
| Exterior Decoration: | WPC,PVC,Sandwich Panel |
| Ceiling: | PVC,Gypsum Board,Sandwich Panel |
| Storey: | 3 Storeies To 6 Storeies(prefabricated Home) |
| Type: | Flat Pack, Folding,Detachable,Shipping Container |
| Interior Decoration: | PVC,Wall Paper,Putty |
| Floor: | MGO,Fiber Cement Board,PVC |
| Bathroom: | Custom Requirement |
| Product Keywords: | Living Container House |
| Color: | Customized Color |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Training, Onsite Inspection, Free Spare Parts, Return And Replacement, Other |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation, Others |
| Application: | Office Building |
| Model Number: | VIP-N-F001 |
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| Standard Size: | 20ft 40ft Or Custom Requirement |
| Exterior Decoration: | WPC,PVC,Sandwich Panel |
| Ceiling: | PVC,Gypsum Board,Sandwich Panel |
| Storey: | 3 Storeies To 6 Storeies(prefabricated Home) |
| Type: | Flat Pack, Folding,Detachable,Shipping Container |
| Interior Decoration: | PVC,Wall Paper,Putty |
| Floor: | MGO,Fiber Cement Board,PVC |
| Bathroom: | Custom Requirement |
| Color: | Customized Color |
| Main Material: | Galvanized Steel Structure + Sandwich Panel |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Model Number: | MBS_5 |
|---|---|
| Material: | Sandwich Panel |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Warehouse, Workshop,Plant |
| Product: | Fashionable Prefabricated Steel Frame Structure House |
| Door: | Steel Door |
| Color: | Blue |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 5 Years |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation |
| Project Solution Capability: | 3D Model Design |
| Application: | Office Building |
| Model Number: | FC001 |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Villa, Warehouse, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| SIZE: | 2500*5800*2650MM |
| WALL: | EPS/FIREPROOF EPS/ROCKWOOL/PU |
| ROOF: | STEEL FRAME + GLASSWOOL |
| FLOORING: | MGO BOARD |
| ELECTRICAL SYSTEM: | PRE-INSTALLED |
| PLUMBING: | PRE-INSTALLED |
| STEEL FRAME: | GALVANIZED STEEL FRAME |
| WINDOW: | PVC WINDOWS WITH SECURITY NET |
| DOOR: | STEEL DOOR |
| KEY WORDS: | FOLDING CONTAINER HOUSE |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Training, Onsite Inspection, Free Spare Parts, Return And Replacement, Other |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation, Others |
| Application: | Outdoor |
| Model Number: | MDL-NW001 |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Villa, Warehouse, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses, Foldable |
| Design Style: | Modern |
| Material: | Galvanized Steel Frame |
| Keyword: | Portable Living Container |
| Color: | Customized Color |
| Size: | 20ft/30ft/40ft |
| Life Span: | 15-25 Years |
| Window Material: | Aluminum Alloy Double Glass |
| Door: | Siliding Double Glass Door |
| Weight: | 3.1 Tons |
| Wall: | 50mm/75mm/100mm |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Training, Onsite Inspection, Free Spare Parts, Return And Replacement |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation |
| Application: | Apartment |
| Model Number: | MDL-NW002 |
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Warehouse, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| Product Name: | Tiny Home |
| Type: | Foldable Modular House |
| Color: | Customized |
| Door: | Double Glass Sliding Door |
| Size: | 20FT/40FT Customized |
| Main Material: | Sandwich Panel |
| Brand: | MDL |
| Life Span: | 15-20 Years |
| Layout: | Flexible Customized |
| Loading: | 2 Units/ 40HQ |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller