Guangzhou Moneybox Steel Structure Engineering Co., Ltd.
Thank You!
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Training |
| Project Solution Capability: | 3D Model Design |
| Application: | Apartment, Office Container Single Room Container |
| Model Number: | VIPFP_02 |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Villa, Warehouse, Workshop,Plant, 20ft Flat Pack Container House |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Industrial |
| Product Name: | Flat Pack Container Office |
| Name: | Office Container |
| Keyword: | Flat Pack |
| Structure: | Steel Structure Frame Welded |
| Color: | Customized Color |
| Door: | Steel Door |
| Window: | PVC Sliding Window |
| Size: | 5800mm*2438mm*2800mm |
| Wall: | 50mm/75mm Sandwich Panel |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Training |
| Project Solution Capability: | 3D Model Design |
| Application: | Hotel, Office Container Single Room Container |
| Model Number: | VIPFP_02 |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Villa, Warehouse, Workshop,Plant, 20ft Flat Pack Container House |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Industrial |
| Product Name: | Flat Pack Container Office |
| Name: | Office Container |
| Keyword: | Flat Pack |
| Structure: | Steel Structure Frame Welded |
| Color: | Customized Color |
| Door: | Steel Door |
| Window: | PVC Sliding Window |
| Size: | 5800mm*2438mm*2800mm |
| Wall: | 50mm/75mm Sandwich Panel |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Training, Onsite Inspection, Free Spare Parts, Return And Replacement |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation, Others |
| Application: | Office Building |
| Model Number: | LEGO-NW-001 |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Warehouse, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| Production Name: | LEGO Container |
| Keyword: | Portable House |
| Floor: | MGO Board |
| Size: | W3000*L5950*H2800MMor Customized |
| Structure: | Galvanlized Steel Frame |
| Color: | Customized Color |
| Type: | Detachable |
| Life Span: | 15~20years |
| Wall: | Sandwhich Panel |
| Transport And Load: | 20'/40' Container |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Replacement Of Damage |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation |
| Application: | Hotel |
| Model Number: | EXVIP1 |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Villa, Warehouse, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| Product Name: | Expandable Container House |
| Materials: | Metal Steel And Sandwich Panel |
| Floor: | MGO,Fiber Cement Board, |
| Standard Size: | 20ft Or Customer Require |
| Bathroom: | Integrated Bathroom Or Prefab Bathroom |
| Door&window: | Steel Door And PVC Window |
| Interior Decoration: | PVC,Wall Paper,Putty Power |
| Earthquake Resistance: | Grade 8 |
| Certification: | CE/ISO |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support |
| Project Solution Capability: | Graphic Design |
| Application: | Mall |
| Model Number: | VIP-SC0002 |
| Use: | Hotel, House, Office, Shop, Toilet, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Contemporary |
| Standard Size: | 20ft 40ft |
| Modify: | As Client Request |
| Floor: | 28mm Plywood + PVC Flooring |
| Wall: | Sandwich Panel |
| Ceiling: | PVC,Plastic,Gypsum,Aluminum |
| Kitchen: | Integral Kitchen, Modify Kitchen |
| Door: | Steel, Wooden, Compose Wooden, PVC,Stainless Steel |
| Bathroom: | Custom Requirement |
| Electrical Device: | As Client Request |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support |
| Project Solution Capability: | Graphic Design |
| Application: | Apartment |
| Model Number: | FC-012 |
| Use: | Hotel, House, Office, Shop, Toilet, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| Standard Size: | 20ft 40ft Or Custom Requirement |
| Type: | Flat Pack, Folding,Expanable,Detachable,Shipping Container |
| Exterior Decoration: | WPC,PVC,Sandwich Panel |
| Interior Decoration: | PVC,Wall Paper,Putty |
| Ceiling: | PVC,Gypsum Board,Sandwich Panel |
| Floor: | MGO,Fiber Cement Board,PVC |
| Kitchen: | Custom Requirement |
| Bathroom: | Custom Requirement |
| Storey: | 3 Storeies To 6 Storeies |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation |
| Application: | Hotel |
| Model Number: | EXP-100 |
| Use: | Carport, House, Kiosk,Booth, Office, Shop, Warehouse, Workshop,Plant, Expandable Container House |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| Standard Size: | 20ft 40ft Or Custom Requirement |
| Product Name: | Butterfly Container House |
| Wall/Roof Material: | Sandwich Panel With Steel Plate |
| Interior Decoration: | PVC,Wall Paper,Putty |
| Steel Frame: | Light Steel Structure |
| Floor: | MGO,Fiber Cement Board,PVC |
| Earthquake Resistanc: | Grade 8 |
| Bathroom: | Custom Requirement |
| Lifespan: | More Than 15 Years |
| Window: | Aluminum Window |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation |
| Application: | Hotel |
| Model Number: | MDL-FP1 |
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Warehouse, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| Floor: | 15 Mm Fiber Cement Board |
| Wall: | EPS Sandwich Panels/other |
| Roof: | Color Plate+glass Wool |
| Window: | PVC Sliding Window |
| Door: | Steel Door |
| Electrical Device: | Switch,Light,Socket Etc. |
| Product Name: | Flat Pack Container |
| Structure: | Galvanlized Steel Frame |
| Color: | Optional |
| Size: | 5800mm*2438mm*2896mm |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Model Number: | SC0002 |
|---|---|
| Use: | Hotel, House, Office, Shop, Toilet, Workshop,Plant |
| Standard Size: | 20ft 40ft |
| Modify: | As Client Request |
| Floor: | 28mm Plywood + PVC Flooring |
| Wall: | Sandwich Panel |
| Ceiling: | PVC,Plastic,Gypsum,Aluminum |
| Kitchen: | Integral Kitchen, Modify Kitchen |
| Door: | Steel, Wooden, Compose Wooden, PVC,Stainless Steel |
| Bathroom: | Custom Requirement |
| Electrical Device: | As Client Request |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Model Number: | SC0002 |
|---|---|
| Use: | Hotel, House, Office, Shop, Toilet, Workshop,Plant |
| Standard Size: | 20ft 40ft |
| Modify: | As Client Request |
| Floor: | 28mm Plywood + PVC Flooring |
| Wall: | Sandwich Panel |
| Ceiling: | PVC,Plastic,Gypsum,Alumiun |
| Kitchen: | Integral Kitchen, Modify Kitchen |
| Door: | Steel, Wooden, Compose Wooden, PVC,Stainless Steel |
| Bathroom: | Custom Requirement |
| Electrical Device: | As Client Request |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller