Guangzhou Moneybox Steel Structure Engineering Co., Ltd.
Thank You!
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support |
| Project Solution Capability: | Graphic Design |
| Application: | Apartment |
| Model Number: | FC-012 |
| Use: | Hotel, House, Office, Shop, Toilet, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Contemporary |
| Standard Size: | 20ft 40ft Or Custom Requirement |
| Type: | Flat Pack, Folding,Expanable,Detachable,Shipping Container |
| Exterior Decoration: | WPC,PVC,Sandwich Panel |
| Interior Decoration: | PVC,Wall Paper,Putty |
| Ceiling: | PVC,Gypsum Board,Sandwich Panel |
| Floor: | MGO,Fiber Cement Board,PVC |
| Kitchen: | Custom Requirement |
| Bathroom: | Custom Requirement |
| Storey: | 3 Storeies To 6 Storeies |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support |
| Project Solution Capability: | NONE, Others |
| Application: | Outdoor Coffee Shop |
| Use: | Kiosk,Booth, Shop, Coffee Shop |
| Product Type: | Container Coffee Shop |
| Design Style: | Modern |
| Material: | New Shipping Container |
| Life Span: | 15 -25 Years |
| Size: | 20ft |
| Certificate: | CE |
| Feature: | Automatically Open Container With Remote Control |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Free Spare Parts |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation |
| Application: | Delivery |
| Model Number: | RC-158 |
| Use: | Carport, Hotel, Sentry Box,Guard House, Shop, Warehouse, Workshop,Plant, Restaurant |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Traditional |
| Standard Size: | 10/20/40/45/48ft |
| Usage: | Transport, Refrigeration |
| Tare Weight: | 2.83KGS |
| ROOF: | PU 80mm 40~45kg/m³ |
| Wall: | PU 63.5mm 45~50kg/m³ |
| Floor: | PU 76/135mm 50~55kg/m³ |
| Temperature Range: | -25 â To 25 â |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Model Number: | SC0002 |
|---|---|
| Use: | Hotel, House, Office, Shop, Toilet, Workshop,Plant |
| Standard Size: | 20ft 40ft |
| Modify: | As Client Request |
| Floor: | 28mm Plywood + PVC Flooring |
| Wall: | Sandwich Panel |
| Ceiling: | PVC,Plastic,Gypsum,Aluminum |
| Kitchen: | Integral Kitchen, Modify Kitchen |
| Door: | Steel, Wooden, Compose Wooden, PVC,Stainless Steel |
| Bathroom: | Custom Requirement |
| Electrical Device: | As Client Request |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support |
| Project Solution Capability: | Graphic Design |
| Application: | Office Building |
| Model Number: | MKSC001 |
| Use: | Hotel, House, Office, Shop, Toilet, Workshop,Plant, Swimming Pool |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Contemporary |
| Standard Size: | 20ft 40ft |
| Modify: | As Client Request |
| Floor: | 28mm Plywood + PVC Flooring |
| Wall: | Sandwich Panel |
| Ceiling: | PVC,Plastic,Gypsum,Aluminum |
| Door: | Steel, Wooden, Compose Wooden, PVC,Stainless Steel |
| Bathroom: | Custom Requirement |
| Electrical Device: | As Client Request |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support |
| Project Solution Capability: | Graphic Design |
| Application: | Office Building |
| Model Number: | SC0002 |
| Use: | Hotel, House, Office, Shop, Toilet, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Contemporary |
| Standard Size: | 20ft 40ft |
| Modify: | As Client Request |
| Floor: | 28mm Plywood + PVC Flooring |
| Wall: | Sandwich Panel |
| Ceiling: | PVC,Plastic,Gypsum,Alumiun |
| Kitchen: | Integral Kitchen, Modify Kitchen |
| Door: | Steel, Wooden, Compose Wooden, PVC,Stainless Steel |
| Bathroom: | Custom Requirement |
| Electrical Device: | As Client Request |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Model Number: | SC0002 |
|---|---|
| Use: | Hotel, House, Office, Shop, Toilet, Workshop,Plant |
| Standard Size: | 20ft 40ft |
| Modify: | As Client Request |
| Floor: | 28mm Plywood + PVC Flooring |
| Wall: | Sandwich Panel |
| Ceiling: | PVC,Plastic,Gypsum,Alumiun |
| Kitchen: | Integral Kitchen, Modify Kitchen |
| Door: | Steel, Wooden, Compose Wooden, PVC,Stainless Steel |
| Bathroom: | Custom Requirement |
| Electrical Device: | As Client Request |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Model Number: | SC0002 |
|---|---|
| Use: | Hotel, House, Office, Shop, Toilet, Workshop,Plant |
| Standard Size: | 20ft 40ft |
| Modify: | As Client Request |
| Floor: | 28mm Plywood + PVC Flooring |
| Wall: | Sandwich Panel |
| Ceiling: | PVC,Plastic,Gypsum,Alumiun |
| Kitchen: | Integral Kitchen, Modify Kitchen |
| Door: | Steel, Wooden, Compose Wooden, PVC,Stainless Steel |
| Bathroom: | Custom Requirement |
| Electrical Device: | As Client Request |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Training |
| Project Solution Capability: | 3D Model Design |
| Application: | Apartment, Office Container Single Room Container |
| Model Number: | VIPFP_02 |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Villa, Warehouse, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Industrial |
| Product Name: | Containers Casas Office |
| Name: | Containers Casas |
| Keyword: | Containers Casas |
| Structure: | Steel Structure Frame Welded |
| Color: | Customized Color |
| Door: | Sliding Door |
| Window: | PVC Sliding Window |
| Size: | 5850*6360*2530mm |
| Wall: | 50mm/75mm Sandwich Panel |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Inspection, Free Spare Parts |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation |
| Application: | Hotel |
| Model Number: | SC0001 |
| Use: | Hotel, House, Office, Shop, Toilet, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Chinese |
| Standard Size: | 20ft 40ft |
| Modify: | As Client Request |
| Heat Conductivity: | 0.03(normal Temperature) |
| Floor: | PVC Floor/composite Wooden Floor |
| Electrical Device: | As Client Request |
| Toilet: | Integral Bathroom, Modify Toilet |
| Window: | PVC Frame, Alumiun Frame |
| Packing: | Shipping Directly As The Shipping Container |
| Lifetime: | 30~55 Years |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller