Guangzhou Moneybox Steel Structure Engineering Co., Ltd.
Thank You!
| Model Number: | SC0002 |
|---|---|
| Use: | Hotel, House, Office, Shop, Toilet, Workshop,Plant |
| Standard Size: | 20ft 40ft |
| Modify: | As Client Request |
| Floor: | 28mm Plywood + PVC Flooring |
| Wall: | Sandwich Panel |
| Ceiling: | PVC,Plastic,Gypsum,Aluminum |
| Kitchen: | Integral Kitchen, Modify Kitchen |
| Door: | Steel, Wooden, Compose Wooden, PVC,Stainless Steel |
| Bathroom: | Custom Requirement |
| Electrical Device: | As Client Request |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Training, Onsite Inspection, Free Spare Parts, Return And Replacement |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation |
| Application: | Office Building |
| Model Number: | MDLKF |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Villa, Warehouse, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses, Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| Name: | Folding House |
| Color: | WHITE OR CUSTOMED |
| Size: | 20ft (2500*5800*2650mm) |
| Keyword: | Steel Frame House Prefabricated |
| Supply Ability: | 1000 Unit/Units Per Month Folding House |
| Life Span: | 20 Years |
| Loading Quantity: | 8 Units Per 40HQ |
| ISO Quality Certificate: | Yes |
| ISO Environment Certificate: | Yes |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation |
| Application: | Villa |
| Model Number: | SC0002 |
| Use: | Hotel, House, Office, Shop, Toilet, Workshop,Plant, Restaurant |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Contemporary |
| Standard Size: | 20ft 40ft |
| Modify: | As Client Request |
| Floor: | 28mm Plywood + PVC Flooring |
| Wall: | Sandwich Panel |
| Ceiling: | PVC,Plastic,Gypsum,Aluminum |
| Kitchen: | Integral Kitchen, Modify Kitchen |
| Door: | Steel, Wooden, Compose Wooden, PVC,Stainless Steel |
| Bathroom: | Custom Requirement |
| Electrical Device: | As Client Request |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Training, Onsite Inspection, Free Spare Parts, Return And Replacement, Other |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation, Others |
| Application: | Home Office |
| Model Number: | MDL-NW1112 |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Warehouse, Workshop,Plant, Apartment |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Contemporary |
| Product Name: | Modular Container House |
| Usage: | Workshop Warehouse Construction Office |
| Type: | Green Economic Energy Saving |
| Structure: | Costomers' Requirements |
| Size: | Container Size |
| Door: | Steel Security Door |
| Window: | Aluminium Alloy Window |
| Wall: | Sandwich Panel Wall |
| Life Span: | 15~20years |
| Design: | Costom Requests |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation |
| Application: | Other |
| Model Number: | MDF001 |
| Use: | Hotel, House, Office, Shop, Toilet, Warehouse, Workshop,Plant |
| Product Type: | Steel Structure |
| Design Style: | Industrial |
| Floor: | MGO Board |
| Ceiling: | Color Steel Plate |
| Roof: | EPS Sandwich Panels |
| Insulation For Ceiling: | Thickness Of 50mm Glass Wool Mat |
| Column: | Welding Steel Prism |
| Connection Plate: | Steel Connection Plate |
| Side Wall Panel: | Rockwool Panel |
| Window: | Aluminum Window |
| Door: | Steel Door |
| Size: | 6000*3000*2800mm Or Customized |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support |
| Project Solution Capability: | Graphic Design |
| Application: | Apartment |
| Model Number: | VIP-ESC-08 |
| Use: | Hotel, House, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Warehouse, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| Product Name: | Economic DIY Shipping Container |
| Installation Type: | Welding Steel On Site |
| Color Option: | Red, Blue |
| Wall Panel: | Color Steel Sheet+Glasswool Blanket |
| Floor: | MGO Board |
| Ceiling: | Color Steel Sheet+Glasswool Blanket |
| Door: | Steel Door |
| Window: | Alumiun Window With Security Net |
| Material: | Steel |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Training, Onsite Inspection, Free Spare Parts, Return And Replacement, OTHER |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation, Others |
| Application: | Hospital |
| Model Number: | MDL-NW-002 |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Warehouse, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| Product Name: | Flat Pack Container House |
| Keyword: | Prefab Modern Homes |
| Color: | Customized Color |
| Size: | Container Size |
| Life Span: | 15~20years |
| Wall: | Sandwich Panel Wall |
| Structure: | Galvanlized Steel Frame |
| Door: | Steel Security Door |
| Window: | Aluminum Window |
| Transport And Load: | 8 Sets/40 HQ |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support |
| Project Solution Capability: | Graphic Design |
| Application: | Mall |
| Model Number: | VIP-SC0002 |
| Use: | Hotel, House, Office, Shop, Toilet, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Contemporary |
| Standard Size: | 20ft 40ft |
| Modify: | As Client Request |
| Floor: | 28mm Plywood + PVC Flooring |
| Wall: | Sandwich Panel |
| Ceiling: | PVC,Plastic,Gypsum,Aluminum |
| Kitchen: | Integral Kitchen, Modify Kitchen |
| Door: | Steel, Wooden, Compose Wooden, PVC,Stainless Steel |
| Bathroom: | Custom Requirement |
| Electrical Device: | As Client Request |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Training, Onsite Inspection, Free Spare Parts, Return And Replacement |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation, Others |
| Application: | Hotel |
| Model Number: | MDL-MP-001 |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Villa, Warehouse, Workshop,Plant, Camp |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| Product Name: | Flat Pack Container House |
| Keyword: | Modular Container Home |
| Main Structure: | Galvanized Steel |
| Wall: | 50mm/75mm Sandwich Panel |
| Life Span: | 10-20years |
| Floor: | 18mm Fiber Cement Board |
| Door: | Steel Security Door |
| Standard Size: | 2440*5800*2800mm |
| Window: | Aluminum Sliding Window |
| Style: | Western-style |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Training, Onsite Inspection, Free Spare Parts, Return And Replacement |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation, Others |
| Application: | Hotel |
| Model Number: | MDL-MP-001 |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Villa, Warehouse, Workshop,Plant, Camp |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| Product Name: | Flat Pack Container House |
| Keyword: | Modular Container Home |
| Main Structure: | Galvanized Steel |
| Wall: | 50mm/75mm Sandwich Panel |
| Life Span: | 10-20years |
| Floor: | 18mm Fiber Cement Board |
| Door: | Steel Security Door |
| Standard Size: | 2440*5800*2800mm |
| Window: | Aluminum Sliding Window |
| Style: | Western-style |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller