Guangzhou Moneybox Steel Structure Engineering Co., Ltd.
Thank You!
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Training, Onsite Inspection, Free Spare Parts, Return And Replacement |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation |
| Application: | Office Building |
| Model Number: | MDLKF |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Villa, Warehouse, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses, Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| Name: | Folding House |
| Color: | WHITE OR CUSTOMED |
| Size: | 20ft (2500*5800*2650mm) |
| Keyword: | Steel Frame House Prefabricated |
| Supply Ability: | 1000 Unit/Units Per Month Folding House |
| Life Span: | 20 Years |
| Loading Quantity: | 8 Units Per 40HQ |
| ISO Quality Certificate: | Yes |
| ISO Environment Certificate: | Yes |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Training, Onsite Inspection, Free Spare Parts, Return And Replacement, Other |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation, Others |
| Application: | Home Office |
| Model Number: | MDL-NW1112 |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Warehouse, Workshop,Plant, Apartment |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Contemporary |
| Product Name: | Modular Container House |
| Usage: | Workshop Warehouse Construction Office |
| Type: | Green Economic Energy Saving |
| Size: | Container Size |
| Door: | Steel Security Door |
| Window: | Aluminium Alloy Window |
| Wall: | Sandwich Panel Wall |
| Life Span: | 15~20years |
| Design: | Costom Requests |
| Product Keywords: | Modular Kit Homes |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support |
| Project Solution Capability: | Graphic Design |
| Application: | Hotel |
| Model Number: | SSMK001 |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Villa, Warehouse, Workshop,Plant |
| Product Type: | Wooden Houses |
| Design Style: | Rustic |
| Product Name: | Steel Structure Building |
| Keyword: | Steel Structure |
| Size: | Customized |
| Wall: | Sandwich Panel |
| Main Structure: | H Beam |
| Life Span: | 30 Years |
| Shape: | Customized Shape |
| Insulation: | EPS Rockwool Glasswool |
| Item: | Warehouse /workshop/ |
| Purlin: | C-section |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Training, Onsite Inspection, Free Spare Parts, Return And Replacement |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation, Others |
| Application: | Office Building |
| Model Number: | LEGO-NW-001 |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Warehouse, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| Production Name: | LEGO Container |
| Keyword: | Portable House |
| Floor: | MGO Board |
| Size: | W3000*L5950*H2800MMor Customized |
| Structure: | Galvanlized Steel Frame |
| Color: | Customized Color |
| Type: | Detachable |
| Life Span: | 15~20years |
| Wall: | Sandwhich Panel |
| Transport And Load: | 20'/40' Container |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support |
| Project Solution Capability: | Graphic Design |
| Application: | School |
| Model Number: | VIP-VA099 |
| Design Style: | Contemporary |
| Material: | Steel, Q235B Q345B, Galvanized |
| Stories: | 1,2,3 Floor |
| Ceiling: | PVC, Gypsum, Aluninum |
| Flooring: | Steel,Concrete,PVC,Fiber Cement Board |
| Wall: | PVC, Real Stone Painting, Gypsum Board, |
| Electrical: | BV,ISO,AS,UK,BS,UL Standard |
| Water Sytem: | BV,ISO,AS,UK,BS,UL Standard |
| Desing: | Standard Or Custom Design |
| Life Span: | 90 Years |
| Structure: | Galvanized Light Steel Structure |
| Model Number: | VIP-VA099 |
|---|
| Packaging Details: | CKD |
|---|---|
| Supply Ability: | 10000 Square Meter/Square Meters per Month |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Training, Onsite Inspection |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation, Others |
| Application: | Office Building, Office Building,hotel,workshop,factory,school |
| Model Number: | VIPFP_03 |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Villa, Warehouse, Workshop,Plant, Warehouse Prefabricated |
| Product Type: | Steel Structure |
| Design Style: | Industrial |
| Product Name: | Warehouse Prefabricated |
| Name: | Warehouse Prefabricated |
| Keyword: | Warehouse Prefabricated |
| Structure: | Hot Dip Galvanizing Steel Structure |
| Color: | Customized Color |
| Door: | Steel Door |
| Window: | PVC Sliding Window |
| Size: | Customized Size |
| Wall: | 50mm/75mm Sandwich Panel |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support |
| Project Solution Capability: | Graphic Design |
| Application: | Villa |
| Model Number: | VIP-ESC-04 |
| Use: | Carport, Hotel, House, Office, Shop, Toilet, Warehouse, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| Product Name: | Economic DIY Shipping Container |
| Installation Type: | Welding Steel On Site |
| Color Option: | Red, Blue |
| Wall Panel: | Color Steel Sheet+Glasswool Blanket |
| Floor: | MGO Board |
| Ceiling: | Color Steel Sheet+Glasswool Blanket |
| Door: | Steel Door |
| Window: | Alumiun Window With Security Net |
| Material: | Steel |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Inspection, Free Spare Parts |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation |
| Application: | Hotel |
| Model Number: | SC0001 |
| Use: | Hotel, House, Office, Shop, Toilet, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Chinese |
| Standard Size: | 20ft 40ft |
| Modify: | As Client Request |
| Heat Conductivity: | 0.03(normal Temperature) |
| Floor: | PVC Floor/composite Wooden Floor |
| Electrical Device: | As Client Request |
| Toilet: | Integral Bathroom, Modify Toilet |
| Window: | PVC Frame, Alumiun Frame |
| Packing: | Shipping Directly As The Shipping Container |
| Lifetime: | 30~55 Years |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Training, Onsite Inspection, Free Spare Parts, Return And Replacement, Other |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation, Others |
| Application: | Outdoor |
| Model Number: | MDL-NW001 |
| Use: | Carport, Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Sentry Box,Guard House, Shop, Toilet, Villa, Warehouse, Workshop,Plant |
| Product Type: | Container Houses, Foldable |
| Design Style: | Modern |
| Material: | Galvanized Steel Frame |
| Keyword: | Portable Living Container |
| Color: | Customized Color |
| Size: | 20ft/30ft/40ft |
| Life Span: | 15-25 Years |
| Window Material: | Aluminum Alloy Double Glass |
| Door: | Siliding Double Glass Door |
| Weight: | 3.1 Tons |
| Wall: | 50mm/75mm/100mm |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| After-sale Service: | Online Technical Support |
| Project Solution Capability: | Graphic Design, 3D Model Design, Total Solution For Projects, Cross Categories Consolidation |
| Application: | Hotel |
| Model Number: | EXP-100 |
| Use: | Carport, House, Kiosk,Booth, Office, Shop, Warehouse, Workshop,Plant, Expandable Container House |
| Product Type: | Container Houses |
| Design Style: | Modern |
| Specifications: | 20ft 40ft Or Custom Requirement |
| Product Name: | Butterfly Container House |
| Wall/Roof Material: | Sandwich Panel With Steel Plate |
| Interior Decoration: | PVC,Wall Paper,Putty |
| Steel Frame: | Light Steel Structure |
| Floor: | MGO,Fiber Cement Board,PVC |
| Earthquake Resistanc: | Grade 8 |
| Bathroom: | Custom Requirement |
| Lifespan: | More Than 15 Years |
| Window: | Aluminum Window |
Interested in this product?
Get Latest Price from the seller